Pranešimai spaudai

Klaipėdoje bus rengiami atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojai

Visas pasaulis, o ypač ES, juda „žaliojo kurso“ keliu - dauguma valstybių siekia užtikrinti efektyvesnius atsinaujinančius energijos šaltinius, todėl vis aktyviau investuoja į inovacijas, plečia technologines galimybes, ieško pramonei bei namų aplinkai tinkančių, alternatyvių energetikos sprendimų. Lietuvoje atsinaujinančios energetikos principai diegiami itin sparčiai, todėl ryškėja specialistų, gebančių dirbti šioje srityje poreikis. Atsižvelgdamas į situaciją rinkoje, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras, jau šiais metais siūlo visiškai naują profesinio mokymo kryptį – uostamiestyje bus pradedami rengti atsinaujinančios energetikos įrenginių montuotojai.

Moksleiviams – profesinių edukacijų maratonas „Atrask savo talentą“

„Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras“ (anksčiau žinomas kaip „Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras“), uostamiesčio moksleivius kviečia į aktyvias edukacines veiklas. Tai unikali galimybė jaunimui pasinerti į kone dvidešimt veiklų, glaudžiai susijusių su inžinerija, jūra, uostu, technologijų, paslaugų ir aptarnavimo sritimis.

Nuo jūreivio – iki kapitono

Klaipėdoje veikiančios mokymo įstaigos vienija jėgas ir kuria bendrą strategiją, kaip pritraukti kuo daugiau jaunuolių rinktis rinkoje paklausias ir gerai apmokamas profesijas. Uostamiestis gali pasigirti turintis puikiai išvystytą švietimo sistemos grandinę, kuri padeda specializuotą profesinį kelią pradėti dar profesinės mokyklos suole ir, esant poreikiui, jį sėkmingai tęsti aukštosiose mokyklose. Tai ypač aktualu profesijų, susijusių su jūriniu ir inžineriniu sektoriumi, atstovams – būtent tokius specialistus rengia Jūrinio sektoriaus darbuotojų rengimo centras  (JSDRC) ir Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla (LAJM).

Suvirintojai ir elektrikai išlieka paklausiausių specialybių sąraše

Užimtumo tarnybos duomenimis, Klaipėdoje šiuo metu daugiausiai laisvų darbo vietų registruota elektrikams, pastatų surenkamųjų konstrukcijų montuotojas, virėjams, plataus profilio statybininkams, plytų mūrininkams, suvirintojams, valytojams, pagalbiniams darbininkams, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams. Prognozuojama, kad panašios tendencijos išliks ir ateityje.
Skip to content