Jeigu svajoji apie darbą jūroje, domiesi technika, kviečiame įgyti motoristo profesiją. Motoristas – tai laivo įgulos narys, kuris padeda eksploatuoti, valdyti, prižiūrėti, remontuoti mechaninę, elektrinę ir elektroninę laivų bei mechanizmų įrangą. Pratęsus mokslus Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, bus galima toliau gilinti žinias ir tapti laivų mechaniku – inžinieriumi. Laivo mechanikai užtikrina sėkmingą įvairaus galingumo šiuolaikinių laivų variklių ir kitų energetinių įrenginių darbą bei priežiūrą, todėl šių profesijų atstovai yra itin paklausūs jūrinio transporto rinkoje. Asmenys, įgiję motoristo kvalifikaciją, gali dirbti Lietuvos laivyne ir užsienio šalių laivuose, plaukiojančiuose tarptautiniais reisais.
✓ laivybos pagrindų, jūrinių technologijų specifikos;
✓ išmanysite mašinų̨ skyriaus mechanizmus ir įrangą, įrankius, ryšio priemones, pavojaus signalų sistemas, priešgaisrines įrangas ir priemones;
✓ išmoksite, kaip prižiūrėti laivų variklių sistemas, kaip šalinti vidaus degimo variklių sutrikimus, gedimus, jų priežastis, reguliuoti variklių darbo parametrus, parengti juos esant įvairiems rėžimams ir sąlygoms. Prižiūrėti vidaus degimo variklių kuro, tepalų ir aušinimo sistema, veleno liniją;
✓ išmanysite laivo skyrių ir patalpų, korpuso konstrukcijų, įrangų, sistemų paskirtį ir išdėstymą laive, laivo įrangos ir mechanizmų įdiegimo, aptarnavimo ir remonto techninę priežiūrą;
✓ susipažinsite su tarptautinės konvencijos SOLAS reikalavimais užtikrinti žmonių gyvybių išsaugojimą jūroje;
✓ išmoksite, kaip elgtis ekstremaliose situacijose, kaip likviduoti avarijas, suteikti pirmąją pagalbą
SVARBU – mokydamiesi Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre, NEMOKAMAI įgysite reikiamus jūrinius dokumentus, kurie yra reikalingi dirbant jūroje.
Pildyti paraišką Video instrukcijaMotoristo modulinė profesinio mokymo programa yra skirta motoristui parengti, kuris gebėtų savarankiškai prižiūrėti jūrų laivų mašinas, jūrų laivų pagalbinius mechanizmus ir sistemas, išmanytų saugų darbą laive ir saugą.
• Programos valstybinis kodas P42104107
• Programa skirta pirminiam profesiniam mokymui su viduriniu ugdymu
• Kvalifikacijos pavadinimas – motoristas
• Kvalifikacijos lygis pagal Lietuvos kvalifikacijų sandarą (LTKS) – IV
• Mokymosi apimtis – 60 kreditų
• Minimalus reikalaujamas išsilavinimas kvalifikacijai įgyti: pagrindinis išsilavinimas ir mokymasis vidurinio ugdymo programoje
• Mokymosi trukmė – 2 metai 4 mėn.
• Programos valstybinis kodas P43104108
• Programa skirta pirminiam profesiniam mokymui
• Kvalifikacijos pavadinimas – motoristas
• Kvalifikacijos lygis pagal Lietuvos kvalifikacijų sandarą (LTKS) – IV
• Mokymosi apimtis – 60 kreditų
• Minimalus reikalaujamas išsilavinimas kvalifikacijai įgyti: vidurinis išsilavinimas
• Mokymosi trukmė – 1 metai
• Programos valstybinis kodas T43104111
• Programa skirta tęstiniam profesiniam mokymui
• Kvalifikacijos pavadinimas – motoristas
• Kvalifikacijos lygis pagal Lietuvos kvalifikacijų sandarą (LTKS) – IV
• Mokymosi apimtis – 50 kreditų
• Minimalus reikalaujamas išsilavinimas kvalifikacijai įgyti: vidurinis išsilavinimas
• Mokymosi trukmė – 1 metai
Damian Michalowski į Lietuvą atvyko iš Lenkijos, Sopoto miesto. Į tuometinę Laivininkų mokyklą, dabar vadinamą Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centru, jis įstojo lietuviškai mokėdamas vos kelias frazes. Tačiau net ir tai vaikinui nesutrukdė mokytis – jaunuolis pasirinko motoristo – elektriko profesiją, po to mokslus tęsė Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Šiandien jis karjeros siekia AB „DFDS Seaways“ laivyne.
„Pirmieji žingsniai mokykloje nebuvo lengvi, tačiau mokytojai buvo labai supratingi ir padėjo gilintis į profesinius dalykus, net ir netobulai mokant lietuvių kalbą. Kad savo ateitį siesiu su jūra, žinojau jau seniai – tai sena šeimos tradicija, esu jau trečiosios kartos jūrininkas. Visada traukė techniniai dalykai, inžinerija, motorai, todėl labai natūraliai susidomėjau jūrine inžinerija“, - pasakojo Damian, vaikystėje svajojęs tapti kariu, verslininku ar net roko žvaigžde. Beje, muzikos ir karybos vaikinas nepamiršta ir šiandien – laisvalaikiu groja gitara, renka karinės technikos modelius.
Skaityti plačiau
Jūrinis verslas – kupinas iššūkių, todėl nenuostabu, kad jūrininkų visais laikais reikėjo ir jų reikės ateityje. Šiandien Lietuvos registre yra apie 5000 jūrininkų. Puiku, kad Klaipėda gali pasigirti stipriomis jūrinių specialybių rengimo kalvėmis. Viena iš tokių – Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras.
Džiaugiuosi, kad ši profesinio rengimo mokykla atsinaujina ir taip atveria dar platesnes galimybes gilintis į jūreivystės mokslus. Neabejoju, kad mokymo centro absolventai ateityje taps narsiais jūrų kapitonais, profesionaliais laivų inžinieriais ir garsins Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardą. Laivų mechanikai – itin svarbi laivo įgulos dalis, juk būtent nuo šių žmonių profesionalumo priklauso, kaip dirbs laivo širdis – t.y. laivo variklis. Visame pasaulyje yra didelis motoristų, laivo mechanikų poreikis. Tarptautinė statistika byloja, kad laivo variklius išmanantys profesionalai gali pasigirti solidžiais atlyginimais, tad pradėti savo profesinį kelią nuo motoristo profesijos įgijimo – labai toliaregiška.
Statybininkų pr. 39, Klaipėda
Profesionalios mokymo bazės, geriausiai apmokamos profesijos, plačios karjeros galimybės!