Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Apie motoristo specialybę

Laivo įgulos narys, kuris padeda eksploatuoti, valdyti, prižiūrėti įrangą.

Jeigu svajoji apie darbą jūroje, domiesi technika, kviečiame įgyti motoristo profesiją. Motoristas – tai laivo įgulos narys, kuris padeda eksploatuoti, valdyti, prižiūrėti, remontuoti mechaninę, elektrinę ir elektroninę laivų bei mechanizmų įrangą. Pratęsus mokslus Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, bus galima toliau gilinti žinias ir tapti laivų mechaniku – inžinieriumi. Laivo mechanikai užtikrina sėkmingą įvairaus galingumo šiuolaikinių laivų variklių ir kitų energetinių įrenginių darbą bei priežiūrą, todėl šių profesijų atstovai yra itin paklausūs jūrinio transporto rinkoje. Asmenys, įgiję motoristo kvalifikaciją, gali dirbti Lietuvos laivyne ir užsienio šalių laivuose, plaukiojančiuose tarptautiniais reisais.

 

 

 

Jei nupręsite tapti motoristu

Mokydamiesi šios programos, išmoksite:

✓ laivybos pagrindų, jūrinių technologijų specifikos;

✓ išmanysite mašinų̨ skyriaus mechanizmus ir įrangą, įrankius, ryšio priemones, pavojaus signalų sistemas, priešgaisrines įrangas ir priemones;

✓ išmoksite, kaip prižiūrėti laivų variklių sistemas, kaip šalinti vidaus degimo variklių sutrikimus, gedimus, jų priežastis, reguliuoti variklių darbo parametrus, parengti juos esant įvairiems rėžimams ir sąlygoms. Prižiūrėti vidaus degimo variklių kuro, tepalų ir aušinimo sistema, veleno liniją;

✓ išmanysite laivo skyrių ir patalpų, korpuso konstrukcijų, įrangų, sistemų paskirtį ir išdėstymą laive, laivo įrangos ir mechanizmų įdiegimo, aptarnavimo ir remonto techninę priežiūrą;

✓ susipažinsite su tarptautinės konvencijos SOLAS reikalavimais užtikrinti žmonių gyvybių išsaugojimą jūroje;

✓ išmoksite, kaip elgtis ekstremaliose situacijose, kaip likviduoti avarijas, suteikti pirmąją pagalbą

plačiau apie mokymo programą

 

SVARBU – mokydamiesi Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centre, NEMOKAMAI įgysite  reikiamus jūrinius dokumentus, kurie yra reikalingi dirbant jūroje.

Pildyti paraišką       Video instrukcija

Motoristo specialybės

Programos paskirtis

Motoristo modulinė profesinio mokymo programa yra skirta motoristui parengti, kuris gebėtų savarankiškai prižiūrėti jūrų laivų mašinas, jūrų laivų pagalbinius mechanizmus ir sistemas, išmanytų saugų darbą laive ir saugą.

Informacija stojantiesiems

Detali specialybės programos informacija

Pildyti paraišką       Video instrukcija

 

Sėkmės istorija

Damian Michalowski

Damian Michalowski į Lietuvą atvyko iš Lenkijos, Sopoto miesto. Į tuometinę Laivininkų mokyklą, dabar vadinamą Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centru, jis įstojo lietuviškai mokėdamas vos kelias frazes. Tačiau net ir tai vaikinui nesutrukdė mokytis – jaunuolis pasirinko motoristo – elektriko profesiją, po to mokslus tęsė Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Šiandien jis karjeros siekia AB „DFDS Seaways“ laivyne.

„Pirmieji žingsniai mokykloje nebuvo lengvi, tačiau mokytojai buvo labai supratingi ir padėjo gilintis į profesinius dalykus, net ir netobulai mokant lietuvių kalbą. Kad savo ateitį siesiu su jūra, žinojau jau seniai – tai sena šeimos tradicija, esu jau trečiosios kartos jūrininkas. Visada traukė techniniai dalykai, inžinerija, motorai, todėl labai natūraliai susidomėjau jūrine inžinerija“, - pasakojo Damian, vaikystėje svajojęs tapti kariu, verslininku ar net roko žvaigžde. Beje, muzikos ir karybos vaikinas nepamiršta ir šiandien – laisvalaikiu groja gitara, renka karinės technikos modelius.

Skaityti plačiau

Apie motoristo specialybę

Motoristo specialybės akimirkos

 

 

Susipažinkime

Profesionalas pataria

Aleksandras Kaupas

Lietuvos jūrininkų sąjungos pirmininkas

 


Jūrinis verslas – kupinas iššūkių, todėl nenuostabu, kad jūrininkų visais laikais reikėjo ir jų reikės ateityje. Šiandien Lietuvos registre yra apie 5000 jūrininkų. Puiku, kad Klaipėda gali pasigirti stipriomis jūrinių specialybių rengimo kalvėmis. Viena iš tokių – Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras.

 

Džiaugiuosi, kad ši profesinio rengimo mokykla atsinaujina ir taip atveria dar platesnes galimybes gilintis į jūreivystės mokslus. Neabejoju, kad mokymo centro absolventai ateityje taps narsiais jūrų kapitonais, profesionaliais laivų inžinieriais ir garsins Lietuvos, kaip jūrinės valstybės, vardą. Laivų mechanikai – itin svarbi laivo įgulos dalis, juk būtent nuo šių žmonių profesionalumo priklauso, kaip dirbs laivo širdis – t.y. laivo variklis. Visame pasaulyje yra didelis motoristų, laivo mechanikų poreikis. Tarptautinė statistika byloja, kad laivo variklius išmanantys profesionalai gali pasigirti solidžiais atlyginimais, tad pradėti savo profesinį kelią nuo motoristo profesijos įgijimo – labai toliaregiška. 

Bendraukime

Turite klausimų?

 
Užsuk pas mus pasikonsultuoti

Statybininkų pr. 39, Klaipėda

 
Paskambink telefonu

+370 46 34 18 15

 
Parašyk

info@lindenau.lt

TAVO PRO versija - TAVO rankose!

Profesionalios mokymo bazės, geriausiai apmokamos profesijos, plačios karjeros galimybės!