Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Laivo keleivius aptarnaujantis darbuotojas (stiuardas)

Apie laivo keleivius aptarnaujančio darbuotojo (stiuardo) specialybę

Laivo stiuardai – labai reikalinga ir svarbi įgulos dalis.

Laivuose jie atsakingi už malonią ir saugią keleivių, keliaujančiųjų jūra, patirtį. Stiuardas turi išmanyti ir gebėti vykdyti gana platų spektrą funkcijų, tokių specialistų poreikis visame pasaulyje yra didžiulis. Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras – vienintelis Lietuvoje rengia laivų stiuardus. Mokymo programa yra grindžiama praktinių įgūdžių formavimu, todėl pasirinkusieji stiuardo profesijos programą ir ją baigę, gali nedelsiant pradėti savo darbinę karjerą. Itin svarbu, kad mokydamiesi čia, jie įgis ir visus reikiamus jūrinius dokumentus, kurie atveria kelius įsidarbinti laivuose visame pasaulyje. 

 

 

 

Jei nupręsite tapti laivo keleivius aptarnaujančiu darbuotoju (stiuardu)

Mokydamiesi šios programos, išmoksite:

✓ saugaus darbo laive, elgesio ekstremaliose situacijose principų ir taisyklių

✓ laivo keleivių aptarnavimo, gyvenamųjų ir bendro naudojimo patalpų tvarkymo laive, maitinimo paslaugų suteikimo laivo keleiviams ir įgulos nariams pagrindų;

✓ prekių apskaitos ir sandėliavimo taisyklių;

✓ suprasite tarnybos jūros laivuose teisinį reglamentavimą. Susipažinsite su tarptautinės konvencijos SOLAS reikalavimais užtikrinti žmonių gyvybių išsaugojimą jūroje;

✓ susipažinsite su ekstremalių situacijų, avarijų likvidavimu, pirmosios pagalbos suteikimu;

✓ išmanysite, kaip gaminami ir patiekiami gėrimai, kokteiliai, nesudėtingi šaltieji ir karštieji užkandžiai, kokie yra skirtingų šalių virtuvių ypatumai;

plačiau apie mokymo programą

Pildyti paraišką       Video instrukcija

Laivo keleivius aptarnaujančio darbuotojo (stiuardo) specialybės

Programos paskirtis

Laivo keleivius aptarnaujančio darbuotojo (stiuardo) modulinė profesinio mokymo programa yra skirta kvalifikuotam laivo keleivius aptarnaujančiam darbuotojui (stiuardui) parengti, kuris gebėtų savarankiškai sutikti, registruoti, apgyvendinti ir išlydėti laivo keleivius, palaikyti tvarką ir švarą kajutėse, laivo maitinimosi ir bendro naudojimo patalpose, serviruoti stalus ir plauti bei prižiūrėti sales indus, parduoti ir apskaityti prekes, teikti informaciją ir nesudėtingas paslaugas laivo keleiviams ir įgulos nariams, dirbti laivo baruose, parduotuvėse ir restoranuose.

Informacija stojantiesiems

Detali specialybės programos informacija

Pildyti paraišką       Video instrukcija

 

Susipažinkime

Profesionalas pataria

Mindaugas Alekna

AB DFDS Seaways Įgulų valdymo skyriaus vadovas

 


DFDS – viena didžiausių Europoje keltų ir transporto bendrovių, ypatingą dėmesį skiria klientų aptarnavimo kokybei, todėl įmonės laivuose nuolat reikalingi motyvuoti specialistai, norintys savo ateitį sieti su jūra. Lietuviškos įgulos dirba aštuoniuose DFDS priklausančiuose keleiviniuose – krovininiuose ir keturiuose krovininiuose jūriniuose keltuose. Šiuo metu laivuose dirba 283 keleivius aptarnaujantys darbuotojai, iš jų stiuardams galima būtų priskirti 197 jūrininkus (-es).

 

Stiuardai - labai reikalinga ir svarbi įgulos dalis. Jie atsakingi už malonią ir saugią keleivių, keliaujančių jūra, patirtį. Stiuardas turi išmanyti ir gebėti vykdyti gana platų spektrą funkcijų - barmeno, padavėjo, profesionalaus viešųjų patalpų bei kajučių administratoriaus ir tvarkytojo. Jis turi mokėti dirbti su kasos aparatais, tvarkyti apskaitą, žinoti ir vykdyti savo pareigas pagal aliarmų tvarkaraščius. Mūsų jūriniuose keltuose tai yra universali pareigybė. Puiku, kad laivų stiuardus pirmas Lietuvoje ėmė rengti Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras. 

 

Čia besimokantiems asmenims stengsimės sudaryti galimybes atlikti mūsų laivuose praktiką arba įsidarbinti. Keleivius aptarnaujantis darbuotojas šiuo metu „į rankas“ gauna apie 2154 eurus už dirbtas keturias savaites kelte.

 

Apie laivo keleivius aptarnaujančio darbuotojo (stiuardo) specialybę

Laivo keleivius aptarnaujančio darbuotojo (stiuardo) specialybės akimirkos

 

 

Bendraukime

Turite klausimų?

 
Užsuk pas mus pasikonsultuoti

Statybininkų pr. 39, Klaipėda

 
Paskambink telefonu

+370 46 34 18 15

 
Parašyk

info@lindenau.lt

TAVO PRO versija!

Profesionalios mokymo bazės, geriausiai apmokamos profesijos, plačios karjeros galimybės!