Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.

Apie ekspeditoriaus specialybę

Ekspeditoriai – ypač reikalingi Klaipėdos uoste.

Lietuva – tranzitinė valstybė, per ją kroviniai gabenami keliais, geležinkeliais, laivais, lėktuvais, todėl čia nuolat yra reikalingi ekspeditoriai. Ekspeditorius – tai asmuo, kuris organizuoja ir prižiūri krovinio kelionę. Norint greitai ir sėkmingai transportuoti prekes į jų paskirties vietą reikia ne tik gerai išmanyti skirtingų šalių įstatymus, žinoti kokių dokumentų reikia importuojant prekes į svetimą šalį, bet ir mokėti tinkamai suvaldyti visus transportavimo procesus nuo prekės iškrovimo, paruošimo transportavimui iki jos pristatymo į galutinę paskirties vietą. Ekspeditoriai – ypač reikalingi Klaipėdos uoste. Skaičiuojama, kad vien Klaipėdoje yra apie 300 įvairaus profilio įmonių, kurios susijusios su laivų, krovinių aptarnavimu, muitinės klausimais, sandėlių ūkiais.

 

 

 

Jei nupręsite tapti ekspeditoriumi

Mokydamiesi šios programos, išmoksite:

✓ parinkti krovinį ir transporto priemones, planuoti vežimo maršrutą ir stebėti, išmanyti transporto sistemas ir jų sudėtines dalis, krovinių vežimo technologijas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu lygmeniu;

✓ įsisavinti įvežimo (išvežimo) procedūras, organizuoti krovinio gabenimą, susipažinti su muitinės procedūromis;

✓ parengti dokumentus krovinio, transporto priemonės bei vairuotojo draudimui, užpildyti krovinių vežimo dokumentaciją;

✓ klasifikuoti krovinius, atpažinti krovinių ženklinimą, supakuoti ir pasverti krovinių siuntas, suplanuoti transporto priemonės pakrovimą, laikantis krovinių saugos ir tvirtinimo taisyklių;

✓ naudotis krovinių valdymo programomis, išmanyti teisinį reglamentavimą, saugaus elgesio ekstremaliose situacijose reikalavimus ir instrukcijas;

✓ sudarinėti sutartis, planuoti įmonės darbo procesus, išmokti specifinės profesinės kalbos pagrindų;

plačiau apie mokymo programą

Pildyti paraišką       Video instrukcija

Ekspeditoriaus specialybės

Programos paskirtis

Ekspeditoriaus modulinė profesinio mokymo programa skirta kvalifikuotam ekspeditoriui parengti, kuris gebėtų savarankiškai atlikti bendruosius ekspeditoriaus darbus, parinkti krovinį ir transporto priemones, planuoti vežimo maršrutą ir stebėti.

Informacija stojantiesiems

Detali specialybės programos informacija

Pildyti paraišką       Video instrukcija

 

Susipažinkime

Profesionalas pataria

Andrius Armonaitis

Lietuvos laivų agentų ir ekspeditorių asociacijos prezidentas

 


Jeigu sakoma, kad visi keliai veda į Romą, tai Klaipėdoje galima pasakyti, kad visi keliai veda į jūrų uostą. Kad ir kokia tobula būtų uosto infrastruktūra, be ekspeditorių ir logistų procesai nebūtų sklandūs. Jūrų uosto logistai, ekspeditoriai analizuoja ir planuoja krovinių judėjimo maršrutus, rūpinasi krovinių sandėliavimu, jų pristatymu į uostą arba išgabenimu iš jo, derina laivų atplaukimą ir krovinio paruošimą. Tai labai dinamiškas ir nenuobodus darbas, kuriame save atranda tiek vaikinai, tiek merginos.

 

Tokie specialistai yra itin paklausūs uosto kompanijose, o ir atlyginimai yra gerokai aukštesni nei šalies vidurkis. Puiku, kad jūrų uosto krovinių logisto, ekspeditoriaus kelią galima pradėti mokantis profesinėje mokykloje ir taip projektuoti savo ateitį Klaipėdos uoste. Uostui labai reikia profesinių mokyklų absolventų, nes įgyta profesija yra vertybė, o ir perspektyvos neribotos. Neretai į profesines mokyklas stoja tie, kurie jau turi anksčiau įgiję aukštesnį išsilavinimą, bet jaučia, kad trūksta kažkokių specifinių vienai ar kitai profesijai reikalingų žinių ar įgūdžių.

 

Baigę profesines mokyklas žmonės uždirba ne ką mažiau, o dažnu atveju net ir daugiau nei turintys aukštąjį išsilavinimą. Jūrų uosto krovinių logistams, ekspeditoriams duris atveria Klaipėdos uoste įsikūrusios įmonės, skaičiuojama, kad vien Klaipėdoje esama apie 300 įvairaus profilio įmonių, kurios susijusios su laivų, krovinių aptarnavimu, muitinės klausimais, sandėlių ūkiais. Priklausomai nuo darbo pobūdžio, kvalifikacijos, darbo užmokestis pradedantiesiems darbuotojams siekia 1200 – 1500 eur. per mėnesį, įgijusiems patirties krovinių ekspeditoriams, logistams – apie 1500 – 1800 eur. O vadovaujančių  logistų atlyginimai startuoja nuo 2500 eur.

Apie ekspeditoriaus specialybę

Ekspeditoriaus specialybės akimirkos

 

 

Bendraukime

Turite klausimų?

 
Užsuk pas mus pasikonsultuoti

Statybininkų pr. 39, Klaipėda

 
Paskambink telefonu

+370 46 34 18 15

 
Parašyk

info@lindenau.lt

TAVO PRO versija!

Profesionalios mokymo bazės, geriausiai apmokamos profesijos, plačios karjeros galimybės!